sobota, 22 sierpnia 2015

Karawana opowiesci

Kliknijcie i napiszcie co myślicie. Kufer pełen Opowieści czeka na Was.

Z nowego bloga:

''Opowieści są wśród nas zawsze. Mama opowiada nam jak wydaliśmy na świat swój pierwszy krzyk, Tata opowiada nam jak obcięliśmy mu włosy nożyczkami kiedy spał. Dziadek z Babcia trzymają w zanadrzu opowieści mroczne, śmieszne,  już niezrozumiałe z racji upływu czasu ale zawsze pouczające.  Czytamy książki spragnieni... opowieści i opowiadamy innym co uważamy za warte opowiedzenia.
Ale ilu z nas tak naprawdę myśli o opowieściach jak o pozostałościach  po ludziach,  czasach, miejscach i relacjach międzyludzkich których już nie ma? Czy opowieści o tym co juz dla nas jest historią powinno odejść z nami i ostatecznie zniknąć w mrokach przeszłości?
O tym będzie ten blog. Ale nie ja będę go pisać a przynajmniej nie jako jedyny jego autor. Chcę żebyście Wy, źródło niewyczerpanych zasobów opowieści podzielili się z Czytelnikami tym co jak skarb trzyma Wasza pamięć.
Drobiazgi i historię wielkie. O ludziach i ich losach, opowieści  piękne i straszne, te nudne i te trudne do wyobrażenia.  Czego się baliście a czego nie, co was śmieszyło w szkole i drażniło w kamienicy w której mieszkaliście?
Wszystko.
Każda chętna do opowiedzenia nam czegoś przy ognisku osoba może wysłać mi wiadomość i zostanie dodana do twórców bloga z możliwością dodawania własnych postów.  Nie muszą być doskonałe,  literacko porywające, długość się nie liczy, podobnie jak imiona, miejsca jeśli chcecie pozostawić te fakty tajemnicy. Ważne żeby ocalić opowieści i pozwolić innym cieszyć się okruchami przeszłości. 
A komentarze zawsze mile widziane. Jak przystoi po zakończeniu każdej dobrej historii która kiedykolwiek słyszeliście.''

6 komentarzy:

 1. Jestem za! Chętnie poczytam. Może któregoś dnia sama coś skrobnę?
  Tylko błagam o inny szablon i czcionkę. Ten jest jakiś taki... nijaki. I ciężko będzie się czytać taką wąską kolumnę tekstu, w przypadku dłuższych wypowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Juz myśl co napisać bo im szybciej się to zacznie bujać tym łatwiej będzie zgromadzić lud zainteresowanych pisaniem. Ja zaczynam od poniedziałku. Dzisiaj Maja ma przyjęcie urodzinowe. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dopiero teraz załapałem po co ten kuferek :) Niestety pośpiech i szybkie, nieuważne czytanie spowodowało Ze wyszedłem na lekko cofniętego :) Trzeba będzie coś skrobnać , tylko co tu pisać ?

  OdpowiedzUsuń
 4. O czymkolwiek. Ale prawdziwym. Wspomnienia z wakacji, szkoła, członek rodziny jakąś anegdota. Naprawdę cokolwiek co warte ocalenia od zapomnienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. O czymkolwiek. Ale prawdziwym. Wspomnienia z wakacji, szkoła, członek rodziny jakąś anegdota. Naprawdę cokolwiek co warte ocalenia od zapomnienia.

  OdpowiedzUsuń
 6. O czymkolwiek. Ale prawdziwym. Wspomnienia z wakacji, szkoła, członek rodziny jakąś anegdota. Naprawdę cokolwiek co warte ocalenia od zapomnienia.

  OdpowiedzUsuń