środa, 2 października 2013

Jak zabawa to w UK

Lato w UK to parada ulicznych festynów, waty cukrowej i dmuchanych małpich gajów. W tym roku nawet taka malusia wioseczka jak ta w której Maja chodzi do szkoły zorganizowała sobie coś ciekawego chociaż z racji tego, że nie mieszkamy tam- trudno było się domyśleć o co chodzi. Dnia pewnego przed większością domów pojawiły się kukły i manekiny sławnych postaci i Seweryna Szmarglewska niech będzie mi świadkiem, że miałam wrażenie, że przeniosłam się do nocnego namiotu w "Czarnych Stopach". :)

W tym samym tygodniu w Koziej Wólce zorganizowano doroczny Festym Letni Wyścigiem na Byle Czym czyli zjechała się Straż posikać pianą na dzieci, był wcześniej wspomniany dmuchany małpigaj do którego Gabi nie doczekał bo stojąc w kolejce posiusiał się w spodenki i trzeba było iść do domu...a potem zaczęło padać. Jednak Wyścig zdążył przed deszczem i w sumie nie pamiętam kto wygrał ale owacjom nie było końca. Wyścig prowadzi okrężną drogą wokół Wólki i zasadniczo, będąc częścią 6-10 osobowego zespołu, który uwięziony w drewnianej konstrukcji biegnie pędęm dobre 3-4 km po szosie, samo dobiegnięcie w pełnym składzie, z resztki pojazdu już zasługuje na owacje i to na stojąco. 

Biegły Smurfy, Wróżki, Indianki, Kowboje, Piraci, Dalmatyńczyki...

kto tam jeszcze...
Maja dorwała się do bącania po małpim gaju a Gabi, przebrany w suche ubranko za wszelką cenę próbował dostać się do cygańskiego wagonu, razem z koleżanką w celach niejasnych.

...

Anglicy potrafią odłożyć wszystkie troski (którym jak sądzę i tak nie mają wiele), wyjść na ulicę i bawić się od późnego popołudnia po ciemną noc wznosząc nieskończone kubki z piwem i sikając po zaułkach. Nie uwidzisz smutasa, towarzyskich dąsów, co chwila zza pleców ktoś piszczy:
-Jeeeeeaaanyyyy! - i wyskakuje obtulić sąsiadkę którą widział raptem w zeszły poniedziałek.

Lubię Street Fair a juz za 2 miesiące Bożonarodzeniowa! Będzie sztuczny śnieg i wszyscy będą mieli choinkowe łańcuchy owinięte wokół szyi....


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz