czwartek, 9 maja 2013

KOKAIN- Speszal Ediszon

Dla spragnionych fanów kultowych, od dzisiaj po lewej stronie bloga macie specjalność zakładu pod tytułem "Kokain i Audycje" gdzie co prawda losowo ale będą się linkować kolejne poniedziałkowe audycje w których regularnie biorę udział w ramach mojej działalności w Projekcie Infinitus. Możecie sobie posłuchać o rewolucyjnych opiniach Kokainki, czasem coś o nauce, czasem coś o czymś innych. SF, apokaliptyczne teorie, 2012, komunikacja, zagadnienia społeczne.... Od wyboru do koloru.

W dzisiejszym temacie, moja pierwsza audycja z listopada 2012, o emigracji właśnie:Enjoy!

2 komentarze:

  1. Ło matko , jest już 24 czasu Warszawskiego a ta audycja trwa 2:25 godziny , nie dam rady , zostawię ją sobie na dzień :) Miło mi będzie poznać twój głos :) Dłuższy komentarz zamieszczę po wysłuchaniu całej audycji :) pewnie będę miał pytania co do szczegółów i mam nadzieję że mi odpowiesz :) Pozdrawiam z Tuskolandu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pod wrażeniem tematów które poruszaliście w tej audycji . Zacznę od tego że twoje dzieci mają szczęście tak wcześnie rozpoczynać naukę w UK a nie w Polsce . Mija rok od wprowadzenia nauki dzieci w wieku 6 lat , co prawda rodzice mogli decydować jeszcze czy dziecko ma rozpocząć tą naukę mając 6 lat czy 7 lecz od tego roku już tej możliwości nie będą miały . Media bagatelizują problem że szkoły nie przygotowane , brak placu zabaw , ławki za duże , brak dywanów ale przecież dywan mogą kupić rodzice , zabawki z domu przynieść a za rok już im to nie będzie potrzebne . Skupiają się bardziej że będzie roczna przerwa w roczniku pierwszej komunii . Szkolnictwo jest coraz gorsze , zmieniają się podstawy programowe , jednym zabierają lekcje historii , drugim matematyki , bo przecież jak jest w klasie matematycznej to nie potrzebna mu historia a jak w humanistycznej to matematyka . Problem jest z podręcznikami bo nie można używać podręczników z poprzedniego roku , co roku są wprowadzane zmiany i staje się bezużyteczny . Są przypadki że pani dyrektor za wybranie podręczników któregoś wydawnictwa otrzymuje w użytkowanie laptop . Co do zachowania Polaków w kraju i zagranicą . Jest z tym problem , w kraju tak naprawdę żyją w ciągłym stresie , że stracą prace , wzrosną opłaty , że zabiorą autobus którym jadą do pracy , że nie dostaną się do lekarza , takie problemy zwykłego polaka . Nasi rodzice też żyli w stresie , że w sklepie nic nie kupią , nie dostaną awansu gdy nie będą na pochodzie , skreślą lub przesuną na koniec kolejki na mieszkanie gdy nie zapiszą się do partii . Może ten stres i kombinowanie już mamy w genach . Jeden drugiemu wszystkiego zazdrości i podejrzewa że jak więcej ma to albo ukradł lub zakombinował i to obojętne czy mieszka jeszcze w kraju czy już za granicą . Jeden drugiemu wilkiem więc nie dziw się reakcji gdy odezwiesz się do polaka w jego języku . :) Nie chcę się tu za bardzo rozpisywać bo już pewnie tekst jest dłuższy niż twój artykuł lecz chcę wam pokazać polaka mieszkającego za granicą , znanego dziennikarza , który co kilka dni zamieszcza krótki filmik na youtube , poruszając ważne tematy dotyczące świata i polski . Ciekawy jest temat zielonej energii czyli przekrętu unii europejskiej . Tym dziennikarzem jest Max Kolonko a audycja mówię jak jest .

    http://www.youtube.com/user/Media2000Corp/videos

    Polecam i pozdrawiam z Tuskolandu .

    OdpowiedzUsuń