poniedziałek, 3 grudnia 2012

W końcu idą Święta...

Zaczęło się od tego, że zrobiłam Maryjkę, Józefka i Jezuska dla szkoły Mai. Postacie wyszły na szydełku ślicznie, zestaw stoi w klasie zerówkowej, w otoczeniu świątecznych ozdób.Coś tak czułam jednak, że w tym roku czas na domową szopkę i pozostało tylko czekać na natchnienie. W charity shopie kupiłam niedawno trzy pudełeczka z figurkami szopkowymi ale razem z nowymi dekoracjami odłożyłam do reklamówki, upchałam w szafie z dala od pożadliwych rączek dziecięcych.

Dziś nastąpił ten moment i serio, jak zapytacie jak do tego doszło... nie wiem :)

Do wykonanai szopki potrzebne są:
figurki
tektura falista, u mnie 1,5 pudła po sześciopaku mleka UHT
papier do drukarki
nożyczki
klej PCV
taśma klejąca
pędzelek
akwarelki w kolorze brązowym i żółtym
drukarka
ściągnięte z sieci tekstury
sianko

A więc wycięłam kształt tylnej ściany, po środku okienko z okiennicami, boczne ściany, wszystko sklepiłam razem.Z internetu ściągnęłam na dysk duże tekstury desek i osianowanego dachu i beli siana, usunęłam kolory ze zdjęć, wydrukowałam czarno-białe, pomalowałam szybko akwarelami i wrzuciłam pod kominek do suszenia. W tym czasie pomalowałam na ciemniejszy brąz kilka desek ze zdjęcia i wycięłam pojedyncze paski. Kiedy wszystko wyschło, wycięłam tekstury i okleiłam ściany od środka i od wewnątrz. To samo zrobiłam z dachem i podłogą. Obudowałam z tyłu długi sześcian i okleiłam teksturą beli siana. Na podłodze, na beli i na dachu posmarowałam większą ilością kleju i posypałam siankiem. Z pojedynczych desek wyciętych z tekstury zrobiłam "Z" na drzwiach wejściowych. W oknie wkleiłam wydrukowaną Gwiazdę Betlejemską. Po wstawieniu figurek wyszło cudnie. Wstawiłam świeczkę, od tyłu, okienko podświetliłam latarką. Efekt niesamowicie bajkowy, wszystko skończone w ok 1,5h.
 

6 komentarzy:

 1. Cudo! Jak ty to utrzymasz z dala od małych rączek?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma to jak dobra wena :) Kreatywnosc jak sie patrzy ...

  OdpowiedzUsuń
 3. 1,5 h? Imponujace :) Gratulacje udanej szopki :)
  Pozdr.
  Klara F.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, jestem pełna podziwu! Ja jakoś nie mam zdolności manualnych, tłumaczę sobie, że nie można mieć wszystkiego :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna szopka! :)

  Też bym zrobiła, ale za leniwa jestem.
  Nie boisz się, że się to wszystko od świeczki zajara? ;>

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze życzenia świąteczne, tj. pakiet standard+: zdrowia, szczęścia, pociechy z pociech i ukochanego, żeby Anglicy systematyczne mądrzeli, a zapał do pisania nie malał :)

  OdpowiedzUsuń