piątek, 9 marca 2012

Ach, takie kawałki!

Dziś szczypteczka muzyki.

Raz na jakiś czas pojawia się na mojej drodze taka piosenka, bez której nie da się dalej iść. :)

Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałam "The Thrill is Gone" B.B.King'a:


Nigdy nie kręcił mnie soul czy blues, ale takie kawałki, gdyby ktoś dał mi wybór, zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę, leciałyby w kółko i w kółko, bez końca.....

A ostatnio odeszła Etta James i przy okazji w TV dali "Cadillac Records". Znacie "I'd Rather Go Blind"?

No to najpierw oryginał, potem Beyonce, która w moim skromnym przekonaniu zaśpiewała to o niebo lepiej  na końcu amerykańska nastolatka, która pokonała obie Panie zanim się obejrzały:
PS. I Patsy Kline, lata całe szukałam tego kawałka, w czasach kiedy nie  było jeszcze YT. NIKT tego nie miał, można było kupić winyl na giełdach w USA....:3 komentarze:

  1. Kurka Kokain Ty ostrzegaj następnym razem że trzeba rzuchwę podwiązać bo na pewno opadnie... Ło! Mała wymiata!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta mała śpiewa świetnie, to fakt, ale chyba bardziej znana jest z tego, jaką histerię urządziła na wizji, kiedy jury zadecydowało, że nie przechodzi do kolejnego etapu, czy coś w tym stylu... Dzieci nie powinny mieć możliwości brania udziału w realityszołach typu X-Factor i inne You Can Dance.

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj Kokain, Kokain. Znowu nas zaniedbujesz .Przypomnij sobie cele które przyświecały Ci by zacząć tego bloga . Dzieci będą go czytać z łezką w oku a tu kolejna przerwa . Kruszynka też przestała pisać a szkoda bo bardzo lubiłem ją czytać . Pozdrawiam z nie normalnej Polski :)

    OdpowiedzUsuń